Yageo 9T06031A1430BBHFT
9T06031A1430BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1430BBHFT
Brief Description
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1430BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1430BBHFT
QUANTITY
9T06031A1430BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1430BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1430BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1430BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1430BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1430BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1430BBHFT
RES 0.51 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-SOIC datasheet.pdf
RES NETWORK 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS R/A TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 600A DO200AB datasheet.pdf
INSERT FEMALE 24POS PUSH IN datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
POWER MOD 3PH BRIDGE 55A MTK datasheet.pdf