Yageo 9T06031A1471CAHFT
9T06031A1471CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1471CAHFT
Brief Description
RES SMD 1.47K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1471CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1471CAHFT
QUANTITY
9T06031A1471CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1471CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1471CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1471CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1471CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1471CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1471CAHFT
LAMP CCFL 600V 6.5MM X 144MM datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
KIT DESIGN FOR DS26503 datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A TSC75-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT NK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 28QFN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
THERMISTR 10K OHM ASSMBLY 1% NTC datasheet.pdf