Yageo 9T06031A1472CAHFT
9T06031A1472CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1472CAHFT
Brief Description
RES SMD 14.7K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1472CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1472CAHFT
QUANTITY
9T06031A1472CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1472CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1472CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1472CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1472CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1472CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1472CAHFT
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT BOX MNT 20POS W/PINS datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 50ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
OSC VCXO 25.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC 39POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf