Yageo 9T06031A14R3BBHFT
9T06031A14R3BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A14R3BBHFT
Brief Description
RES SMD 14.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A14R3BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A14R3BBHFT
QUANTITY
9T06031A14R3BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A14R3BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A14R3BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A14R3BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A14R3BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A14R3BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A14R3BBHFT
FIXED IND 6.8UH 1.41A 117 MOHM datasheet.pdf
LED LUXLED 6SMD datasheet.pdf
BATTRAX SLIC SNGL NEG 400A DO214 datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
LITE CURTAIN ARM/FT NPN 792MM datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 2.33A 100 MOHM datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf