Yageo 9T06031A14R3DBHFT
9T06031A14R3DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A14R3DBHFT
Brief Description
RES SMD 14.3 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A14R3DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A14R3DBHFT
QUANTITY
9T06031A14R3DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A14R3DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A14R3DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A14R3DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A14R3DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A14R3DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A14R3DBHFT
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 200W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 100MA 0503 datasheet.pdf
CAP ALUM 130UF 20% 420V FLATPACK datasheet.pdf
IGBT 70A 1200V SOT-227B datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf