Yageo 9T06031A1500FBHFT
9T06031A1500FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1500FBHFT
Brief Description
RES SMD 150 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1500FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1500FBHFT
QUANTITY
9T06031A1500FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1500FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1500FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1500FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1500FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1500FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1500FBHFT
RES SMD 13 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC DUAL RS232 ESD-PROT 16-SOIC datasheet.pdf
IC BALLAST CONTROL HV 8-DIP datasheet.pdf
DSUB 5W5 F PCB G50 datasheet.pdf
IC PRESCALER DIV2 3.5GHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN SMD BKWY HDR TIN 32POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf