Yageo 9T06031A1503DAHFT
9T06031A1503DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1503DAHFT
Brief Description
RES SMD 150K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1503DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1503DAHFT
QUANTITY
9T06031A1503DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1503DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1503DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1503DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1503DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1503DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1503DAHFT
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC DAC SERIAL 12BIT W/REF 16QSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-SOIC datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 50 OHM datasheet.pdf
27MM LOW P HS ASSY A- datasheet.pdf
IC MCU USB OTP-16K-ADC-QFN28 datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS .100 L.835 datasheet.pdf