Yageo 9T06031A1542CAHFT
9T06031A1542CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1542CAHFT
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1542CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1542CAHFT
QUANTITY
9T06031A1542CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1542CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1542CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1542CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1542CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1542CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1542CAHFT
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 3% 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DSUB DE SNAP UNIVE PLASTIC B/S datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2910 datasheet.pdf
RES 132K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf