Yageo 9T06031A1542CAHFT
9T06031A1542CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1542CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1542CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1542CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1542CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1542CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1542CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1542CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1542CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1542CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1542CAHFT
TERM BLOCK HDR 30POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
KIT DEV A9M2440 FOR LXNETES datasheet.pdf
LED PNL MT 9MM 24V BLACK RED datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 LP 18-DIP datasheet.pdf
DURA-FLEX 2.86" BLACK 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48WQFN datasheet.pdf
CABLE CBR-5013 12 50-PIN datasheet.pdf
2X4 LNL HED SHIELD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
470UF 16V 10X12MM 105C 4000H datasheet.pdf