Yageo 9T06031A1543BBHFT
9T06031A1543BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1543BBHFT
Brief Description
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1543BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1543BBHFT
QUANTITY
9T06031A1543BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1543BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1543BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1543BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1543BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1543BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1543BBHFT
CARDEDGE LO PRO 24POS .156 GRN datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 30E 8.25KV BOLT datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
PUNCH ASSY RECT datasheet.pdf
IC SURGE STOPPER HV 12-DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
GUN CHAMBER SEAL (2 PACK) datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf