Yageo 9T06031A1543DAHFT
9T06031A1543DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1543DAHFT
Brief Description
RES SMD 154K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1543DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1543DAHFT
QUANTITY
9T06031A1543DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1543DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1543DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1543DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1543DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1543DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1543DAHFT
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC FET BUS EXCH SWCH 56-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 16VDC 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 12VOUT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GRN/NEON 1000' datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TUBING PTFE NATURAL 100' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A DO220AA datasheet.pdf