Yageo 9T06031A1543DBHFT
9T06031A1543DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1543DBHFT
Brief Description
RES SMD 154K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1543DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1543DBHFT
QUANTITY
9T06031A1543DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1543DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1543DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1543DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1543DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1543DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1543DBHFT
TRANS 8NPN DARL 50V 0.5A 18DIP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 20MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
ADAPTER PICMICRO DIP40/QFP44 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 121VC SMC datasheet.pdf
1X2 EMI HOUSING ASSY 1 DEGREE datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf