Yageo 9T06031A1580DBHFT
9T06031A1580DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1580DBHFT
Brief Description
RES SMD 158 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1580DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1580DBHFT
QUANTITY
9T06031A1580DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1580DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1580DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1580DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1580DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1580DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1580DBHFT
CAP FILM 10000PF 20% 300VAC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .1" SIDE MT datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 55NS 52PLCC datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK PEG 5POS datasheet.pdf
RES 158 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 400A DO200AA datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf