Yageo 9T06031A1581FBHFT
9T06031A1581FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1581FBHFT
Brief Description
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1581FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1581FBHFT
QUANTITY
9T06031A1581FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1581FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1581FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1581FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1581FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1581FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1581FBHFT
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 20POS 5A datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 100MM datasheet.pdf
T8303A TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RES 182 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
2.5 RAS OP/EW WO/POL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
EMBEDDED USB datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A 8LFCSP datasheet.pdf