Yageo 9T06031A1582CAHFT
9T06031A1582CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1582CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15.8K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1582CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1582CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1582CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1582CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1582CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1582CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1582CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1582CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1582CAHFT
CAP CER 1500PF 250VAC X7R 2211 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT DL GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
KIT DESIGN SYSTEM ISPCL K5620AV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ1 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.75A 95 MOHM datasheet.pdf