Yageo 9T06031A1582CBHFT
9T06031A1582CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1582CBHFT
Brief Description
RES SMD 15.8K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1582CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1582CBHFT
QUANTITY
9T06031A1582CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1582CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1582CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1582CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1582CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1582CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1582CBHFT
IC REG SWITCHD CAP RATIO SOT23 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 960W datasheet.pdf
PROXIMITY RECT 5MM 2-WIRE 2M CBL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
AE-67065-3600 670653600 datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 3" 2S FIN datasheet.pdf