Yageo 9T06031A15R8BAHFT
9T06031A15R8BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A15R8BAHFT
Brief Description
RES SMD 15.8 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A15R8BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A15R8BAHFT
QUANTITY
9T06031A15R8BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A15R8BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A15R8BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A15R8BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A15R8BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A15R8BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A15R8BAHFT
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HDR 10POS 2 9MM LONG LATCH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf