Yageo 9T06031A15R8CAHFT
9T06031A15R8CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A15R8CAHFT
Brief Description
RES SMD 15.8OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A15R8CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A15R8CAHFT
QUANTITY
9T06031A15R8CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A15R8CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A15R8CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A15R8CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A15R8CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A15R8CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A15R8CAHFT
JUMPER-H1507TR/A3048W/H1507TR10" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 1.0 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 50 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
BLZP 5.00/07/180F SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 470 OHM 0402 datasheet.pdf
37 MSFL RCPT RA 590 FM BL LP datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10V 10% datasheet.pdf