Yageo 9T06031A15R8FBHFT
9T06031A15R8FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A15R8FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15.8 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A15R8FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A15R8FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A15R8FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A15R8FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A15R8FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A15R8FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A15R8FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A15R8FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A15R8FBHFT
IC PSRAM 32MBIT 70NS 54VFBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 2.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
FIXED IND 1.6NH 300MA SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 23.88MM datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini AB 2.0 5 Position Panel Mount, Through Hole datasheet.pdf
FUSE 6A DII/E27 500VAC datasheet.pdf