Yageo 9T06031A1601DAHFT
9T06031A1601DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1601DAHFT
Brief Description
RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1601DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1601DAHFT
QUANTITY
9T06031A1601DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1601DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1601DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1601DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1601DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1601DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1601DAHFT
RECTIFIER BRIDGE 400V 2.0A D-44 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 230MA 3.2 OHM TH datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 36SSOP datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf