Yageo 9T06031A1622FBHFT
9T06031A1622FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1622FBHFT
Brief Description
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1622FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1622FBHFT
QUANTITY
9T06031A1622FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1622FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1622FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1622FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1622FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1622FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1622FBHFT
IC REGISTERED TXRX 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN FPC VERT 50POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 12 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 16POS datasheet.pdf