Yageo 9T06031A1653BBHFT
9T06031A1653BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1653BBHFT
Brief Description
RES SMD 165K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1653BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1653BBHFT
QUANTITY
9T06031A1653BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1653BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1653BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1653BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1653BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1653BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1653BBHFT
CONTACT BLOCK E-STOP AU 1NO 1NC datasheet.pdf
CUPPED DUAL CBS TEARDROP 5/16" datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN DDR II 240P SOCKET 15GOLD datasheet.pdf
OSC VCXO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES 475 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DISCOVERY KIT FOR BC127 datasheet.pdf
CAP ALUM 43000UF 20% 7.5V FLTPCK datasheet.pdf