Yageo 9T06031A1690DAHFT
9T06031A1690DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1690DAHFT
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1690DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1690DAHFT
QUANTITY
9T06031A1690DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1690DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1690DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1690DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1690DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1690DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1690DAHFT
RES SMD 1.05K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
PATCHBAY 1 RACK JACK 3PIN CONN datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8UMAX datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR DETECTOR 2MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 50MA SOT89-5 datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN PLUG FMALE 4POS SILVER SLDR datasheet.pdf