Yageo 9T06031A1691FBHFT
9T06031A1691FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1691FBHFT
Brief Description
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1691FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1691FBHFT
QUANTITY
9T06031A1691FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1691FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1691FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1691FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1691FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1691FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1691FBHFT
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
UNI-3000A HAND TOOL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 340MA 3 OHM TH datasheet.pdf
CAP TANT POLY 68UF 30V AXIAL datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
LED SBT-90 70CRI 2SMD datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf