Yageo 9T06031A1693DAHFT
9T06031A1693DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1693DAHFT
Brief Description
RES SMD 169K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1693DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1693DAHFT
QUANTITY
9T06031A1693DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1693DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1693DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1693DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1693DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1693DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1693DAHFT
OSC XO 50.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR HORIZONTAL 5V datasheet.pdf
RES 1 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE FAST RECOVERY 8A DPAK datasheet.pdf
508 TB PL PL FIXED/TYPE datasheet.pdf
RES SMD 69K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf