Yageo 9T06031A16R2CBHFT
9T06031A16R2CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A16R2CBHFT
Brief Description
RES SMD 16.2OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A16R2CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A16R2CBHFT
QUANTITY
9T06031A16R2CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A16R2CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A16R2CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A16R2CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A16R2CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A16R2CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A16R2CBHFT
RES 15K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH KNOB ROUND ILLUM 2POS YEL datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 2012 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
FIXED IND 150MH 12MA 1.1 KOHM TH datasheet.pdf
MODULATOR 1BIT 20MHZ D-S 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf