Yageo 9T06031A16R2FBHFT
9T06031A16R2FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A16R2FBHFT
Brief Description
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A16R2FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A16R2FBHFT
QUANTITY
9T06031A16R2FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A16R2FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A16R2FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A16R2FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A16R2FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A16R2FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A16R2FBHFT
IC OPAMP SAMPLE HOLD 16SOIC datasheet.pdf
SLEEVE EXP GRY 0.25" (6.4MM) datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 48POS VERT GOLD datasheet.pdf
PANEL PATCH CAT6 48PORT 2ROW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED 2-56 datasheet.pdf
LICENSE PCI MAST/TARG 32B EC/ECP datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf