Yageo 9T06031A16R9BBHFT
9T06031A16R9BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A16R9BBHFT
Brief Description
RES SMD 16.9 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A16R9BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A16R9BBHFT
QUANTITY
9T06031A16R9BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A16R9BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A16R9BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A16R9BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A16R9BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A16R9BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A16R9BBHFT
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 16.667MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 475K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 5.1A 50.29 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 6.5V 10W datasheet.pdf
508 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
FR PLUNGER RET NON CARRIER CUTOF datasheet.pdf
OTHER ELASTOMERS datasheet.pdf
CAP FILM 110NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf