Yageo 9T06031A1740CBHFT
9T06031A1740CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1740CBHFT
Brief Description
RES SMD 174 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1740CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1740CBHFT
QUANTITY
9T06031A1740CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1740CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1740CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1740CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1740CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1740CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1740CBHFT
IC MCU 16BIT 32KB OTP 68PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V Y5V 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 3A TO220-3 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 2910 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.25% 0.3W 1206 datasheet.pdf
PLUG HE14 IDC 90 8 P AWG 24 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 600MA 312 MOHM datasheet.pdf