Yageo 9T06031A1743DAHFT
9T06031A1743DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1743DAHFT
Brief Description
RES SMD 174K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1743DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1743DAHFT
QUANTITY
9T06031A1743DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1743DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1743DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1743DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1743DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1743DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1743DAHFT
JUMPER-H1503TR/A3048L/H1503TR 4" datasheet.pdf
POZ 24VAC/230VAC 4.0A datasheet.pdf
OSC XO 14.7456MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 24BIT 98DB 96KHZ 32-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW UMT3F datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 80V TO-263AB datasheet.pdf