Yageo 9T06031A1820FBHFT
9T06031A1820FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1820FBHFT
Brief Description
RES SMD 182 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1820FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1820FBHFT
QUANTITY
9T06031A1820FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1820FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1820FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1820FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1820FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1820FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1820FBHFT
SURGE SUPP THYRISTOR 180V TO-92 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 7.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
INDENTER datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 25W datasheet.pdf