Yageo 9T06031A1822FBHFT
9T06031A1822FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1822FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1822FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1822FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1822FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1822FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1822FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1822FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1822FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1822FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1822FBHFT
RES SMD 196K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .032-.046" .087" datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
SUSPENSION ENCLOSURE COUPLING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 243 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 61MM datasheet.pdf
EURO TERM BLOCK 55 DEG 350MM 6C datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf