Yageo 9T06031A1910BBHFT
9T06031A1910BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1910BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1910BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1910BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1910BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1910BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1910BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1910BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1910BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1910BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1910BBHFT
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
IC MCU 2KB 20PIN QFN datasheet.pdf
SWITCH SPDT 10A LOWFORCE HNG LVR datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION ASSEMBLY datasheet.pdf
SHLD CABLE KIT SUB ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
VARISTOR 387V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES 1.13M OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf