Yageo 9T06031A1910CAHFT
9T06031A1910CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1910CAHFT
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1910CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1910CAHFT
QUANTITY
9T06031A1910CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1910CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1910CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1910CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1910CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1910CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1910CAHFT
RES 56 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC BUCK MOSFET DRIVER 14-HTSSOP datasheet.pdf
SOLDER LF SN96 21GAUGE 0.6OZ datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS 1MM VERT GOLD datasheet.pdf
RES 0.205 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12.4 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf