Yageo 9T06031A1910DAHFT
9T06031A1910DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1910DAHFT
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1910DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1910DAHFT
QUANTITY
9T06031A1910DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1910DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1910DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1910DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1910DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1910DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1910DAHFT
IC REG LDO 2.5V 0.4A D2PAK datasheet.pdf
INTERFACE CBL DSUB FEMALE W/SCRW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
SCR THYRISTOR SGL 1800V WC-800 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.81MM datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SIG END 10 COL datasheet.pdf
IC FLASH 128GBIT datasheet.pdf
Connector Header 32 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf