Yageo 9T06031A1910DAHFT
9T06031A1910DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1910DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1910DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1910DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1910DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1910DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1910DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1910DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1910DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1910DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1910DAHFT
CONN HEADER .100 SINGL STR 10POS datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB datasheet.pdf
CA SM LDS SCAPC-SC/UPC(NG) datasheet.pdf
INSULTHERM TRU-FIT 3/4" BLK 100' datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 6A SCREW datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf