Yageo 9T06031A1912FBHFT
9T06031A1912FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1912FBHFT
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1912FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1912FBHFT
QUANTITY
9T06031A1912FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1912FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1912FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1912FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1912FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1912FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1912FBHFT
INFRARED PANEL FOR H-65 SERIES datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR DUAL-RS232 5V 18DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DUAL 250KSPS 28SSOP datasheet.pdf
IC PWR AMP 2.4GHZ 8QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
BLOCK SPADE KRIMPTITE datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf