Yageo 9T06031A1963FBHFT
9T06031A1963FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1963FBHFT
Brief Description
RES SMD 196K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1963FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1963FBHFT
QUANTITY
9T06031A1963FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1963FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1963FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1963FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1963FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1963FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1963FBHFT
VARISTOR 389V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC RF POWER DETECTOR TSOT23-5 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 670NH SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 9A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
PANEL STEEL SWING 24X20" WHT datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 3W DO204AL datasheet.pdf