Yageo 9T06031A19R6DAHFT
9T06031A19R6DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A19R6DAHFT
Brief Description
RES SMD 19.6 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A19R6DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A19R6DAHFT
QUANTITY
9T06031A19R6DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A19R6DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A19R6DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A19R6DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A19R6DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A19R6DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A19R6DAHFT
SIDAC 104-118V 1A DO214 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX DL 2-4L 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND GREEN datasheet.pdf
FUSE 80A 690V 000/80 AR UC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.43K OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf