Yageo 9T06031A2000DAHFT
9T06031A2000DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2000DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2000DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2000DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A2000DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2000DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2000DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2000DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2000DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2000DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2000DAHFT
CABLE BRACKET FOR NETWORK CABINT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 30.5VC DO214AB datasheet.pdf
CONN BNC JACK 75 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
RES 0.909 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN SOCKET 12POS WIREMOUNT .050 datasheet.pdf