Yageo 9T06031A2000DAHFT
9T06031A2000DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2000DAHFT
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2000DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2000DAHFT
QUANTITY
9T06031A2000DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2000DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2000DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2000DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2000DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2000DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2000DAHFT
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 24POS .156 datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 2M CONN MOD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
LED LINEAR MOD 5W 4000K 12VAC datasheet.pdf