Yageo 9T06031A20R5BBHFT
9T06031A20R5BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A20R5BBHFT
Brief Description
RES SMD 20.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A20R5BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A20R5BBHFT
QUANTITY
9T06031A20R5BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A20R5BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A20R5BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A20R5BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A20R5BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A20R5BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A20R5BBHFT
CONN MU ATTENUATOR FIXED 3DB datasheet.pdf
CABLE SHLD LATCH 5PIN 24AWG 6' datasheet.pdf
Crystal 28.5938MHz 20ppm 12pF 30 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC REG LDO 4.1V 0.8A 6HSON datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 47K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 14K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf