Yageo 9T06031A2100DAHFT
9T06031A2100DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2100DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2100DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2100DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A2100DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2100DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2100DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2100DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2100DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2100DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2100DAHFT
SW SPDT .1A SIM ROLLER SLD 125V datasheet.pdf
RES 15K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC LINE DVR/RCVR PAIR DIFF 16QFN datasheet.pdf
CBL SMA STR PLUG-JACK RG58 24" datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CORD 5 POS FEMALE, RA 500MM datasheet.pdf
508 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf