Yageo 9T06031A2103BAHFT
9T06031A2103BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2103BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 210K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2103BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2103BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A2103BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2103BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2103BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2103BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2103BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2103BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2103BAHFT
FUSE GLASS 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf