Yageo 9T06031A2151CAHFT
9T06031A2151CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2151CAHFT
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2151CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2151CAHFT
QUANTITY
9T06031A2151CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2151CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2151CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2151CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2151CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2151CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2151CAHFT
RES ARRAY 13 RES 3.9K OHM 14SOIC datasheet.pdf
COMPONENT CLIPS MOLDED 11/16" datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A TO263 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SWITCH DIP 10POS HALF PITCH 24V datasheet.pdf
IC AUDIO DSP 8-CH 38-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP 26-30AWG MICRO-D datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1500W datasheet.pdf
LED BLINKING RED DIFF 5MM RND TH datasheet.pdf