Yageo 9T06031A2151FBHFT
9T06031A2151FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2151FBHFT
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2151FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2151FBHFT
QUANTITY
9T06031A2151FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2151FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2151FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2151FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2151FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2151FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2151FBHFT
CONN SOCKET SIP 16POS GOLD datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP 16.5V TSOT-23-8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 673 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 25K OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 960W datasheet.pdf