Yageo 9T06031A2152CAHFT
9T06031A2152CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2152CAHFT
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2152CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2152CAHFT
QUANTITY
9T06031A2152CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2152CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2152CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2152CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2152CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2152CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2152CAHFT
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
DS-5 PROFESSIONAL EDITION NL 1YR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS datasheet.pdf