Yageo 9T06031A21R0BAHFT
9T06031A21R0BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A21R0BAHFT
Brief Description
RES SMD 21 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A21R0BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A21R0BAHFT
QUANTITY
9T06031A21R0BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A21R0BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A21R0BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A21R0BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A21R0BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A21R0BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A21R0BAHFT
RES 4.0 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
THERM NTC 50K OHM 5% 26 AWG RAD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 540MA 1.27 OHM datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 3CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf