Yageo 9T06031A2200FBHFT
9T06031A2200FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2200FBHFT
Brief Description
RES SMD 220 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2200FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2200FBHFT
QUANTITY
9T06031A2200FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2200FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2200FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2200FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2200FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2200FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2200FBHFT
IC DIFF AMP RF/IF LD 10-MSOP datasheet.pdf
SIDACTOR MC BI 25V 150A TO-92 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.3V SNT-4A datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 100MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 20 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf