Yageo 9T06031A2210BBHFT
9T06031A2210BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2210BBHFT
Brief Description
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2210BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2210BBHFT
QUANTITY
9T06031A2210BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2210BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2210BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2210BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2210BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2210BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2210BBHFT
CONN RECEPT PIN WRAPOST .370" datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 1GBIT 667MHZ 96BGA datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 190 I/O 324CSGBGA datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
JT 15C 14#20 1#16 SKT RECP datasheet.pdf
TV 3C 3#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
6000UF 16V 28.58X53.98 85C AXI datasheet.pdf